Saphera، برنده جایزه نوآور ترین ماده اولیه سلامت در نمایشگاه Gulfood Dubai 2017

Saphera، یک آنزیم همکاره و راهکاری برای شکستن لاکتوز می باشد. این محصول جایزه  نوآور ترین ماده اولیه سلامت را در نمایشگاه gulfood Dubai در سال 2017 از آن خود کرد.

امروز مصرف کنندگان، بیشتر از دیروز در مورد آنچه که می خورند و می نوشند آگاه هستند. آنها متقاضی غذاهایی سالم و لیبل هایی قابل فهم هستند. همین امر باعث شده است که عبارت ” بدون … ” بر روی محصولات لبنی رواج پیدا کند، خصوصاً در مورد شکر، چربی و لاکتوز

طعم، کیفیت، قیمت

روند مصرف در مصرف کنندگان شیر

مصرف کنندگانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، متقاضی محصولاتی هستند که حاوی لیبل ” بدون …” باشد. اهمیت این مسئله تا جایی است که  طعم و قیمت آن محصولات برای ایشان از اهمیت کمتری برخوردار است. همچنین آنها به دنبال محصولاتی با کمترین ترکیبات تشکیل دهنده بر روی لیبل هستند.

آنزیم ها بواسطه فراهم آوردن نوآوری و کارایی بالاتر می توانند در این زمینه کمک رسان باشند.

لاکتوز را حذف کنید

حدود 70% جمعیت جهان تا اندازه ای دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستند.حتی آنهایی که مشکل چندانی با لاکتوز ندارند نیز به دلیل اهمیتی که برای سلامتی خود قائل هستند  همواره به دنبال محصولات کم لاکتوز و بدون لاکتوز می باشند.

آنزیم Saphera محصول شرکت Novozymes به حذف بهتر لاکتوز کمک می کند.Saphera در حقیقت لاکتوز را به دو قند گلوکوز و گالاکتوز می شکند. این دو قند بطور طبیعی در شیر وجود دارند. این فرایند باعث ایجاد طعم شیرین طبیعی در محصول می شود. این بدان معناست که  در محصولات بدون لاکتوز نیاز به اضافه کردن شکر کمتر شده و محصول سلامت تر می باشد.